Cestovatelské tipy

Rekondičně-ozdravné pobyty pro seniory

Senioři především ztrátou životního partnera propadají pocitům opuštěnosti, zbytečnosti, zklamání, marnosti života a řada z nich se bohužel i společensky izoluje. Což ovšem není správné. Láska kvete v každém věku a nikdo neříká, že nemůžete ještě potkat blízkou osobu, se kterou Vám bude pěkně a prožijete spolu mnoho šťastných chvil. Společenskou izolací budete trápit nejenom sebe, ale i své rodinné příslušníky. Neschovávejte se tedy doma a navštěvujte nejrůznější kluby pro seniory, jež zajišťují všelijaké akce pro starší občany – např. vycházky a výlety, cvičení pro seniory, kurzy pro seniory apod. a získáte zde i nové přátele. Cítíte-li, že Vám váš zdravotní stav neumožňuje odpovídající soběstačnost, tak se prostřednictvím nové online služby Senior Kontakt nechte umístit do domova pro seniory či domu s pečovatelskou službou, kde také určitě najdete spřízněnou duši. Pixmac000084049580

Velmi zajímavou dotovanou akci nabízí již od roku 2006 havířovským seniorům žíjícím sami nebo pečujícím o nesoběstatečného manžela město Havířov. Jedná se o desetidenní rekondičně-ozdravné pobyty pro seniory v zahraničí konané v měsíci srpen, a to v chorvatské Cirkvenici a slovenských Turčianských Teplicích.

Chorvatskou Cirkevnici nebo Turčianské Teplice může navštívit 79 seniorů z Havířova, jež zatím tento rekondičně-ozdravný pobyt v zahraničí organizovaný městem Havířov neabsolvovali.

V roce 2014 je od dubna do října naplánováno i 6 turnusů rehabilitačních, rekreačních a rekondičně-ozdravných pobytů v tuzemsku pro 242 seniorů.

Cílem nabízených pobytů je zlepšení zdravotního stavu účastníků, pomoc seniorům s odstraňováním bariér komunikace s jejich vrstevníky, získávání nových přátel a podpora v jejich aktivitách.

Všechny potřebné informace poskytne havířským seniorům sociální pracovnice Petra Pospíšilová z odboru sociálních věcí Magistrátu města Havířova starající se o kluby seniorů.

Cestovní agentury

Www

České Casino Online

Kde najdete TOP ubytování v ČR i na Slovensku?

Náš magazín pro cestovatele Vám doporučuje katalog ubytování MegaUbytko.cz. Najdete zde luxusní hotely, rodinné penziony, apartmány i chaty a chalupy v celé České republice i na Slovensku. Rezervujte si komfortní a levné ubytování dle Vašich představ rychle a jednoduše z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.