Něco pro milovníky zimních sportů

Obsah článku:
  1. Rakousko
  2. Slovensko
Zima se pomalu, ale jistě blíží … Vyznavači adrenalinu a milovníci zimních sportů už určitě cítí volání zimní divočiny a tak už jistě všichni přemýšlí, kam letos vyrazí na hory. Čeští lyžaři a snowboardisti nejvíce vyhledávají rakouské, italské a francouzské lyžařské destinace. Lyžařské svahy se zpravidla tyčí nad vesnicí nebo městečkem a občas jsou spojené se sousedním kopcem díky lanovkám. Nečekejte však komplex stovek kilometrů tratí na malém úseku. Ovšem i to se pozvolna mění a tak můžete poznat stovky kilometrů tratí pomocí společného skipasu několika sousedních tratí.

Rakousko

Pokud už vás omrzely české sjezdovky a chtěli by jste se podívat do slova a do písmene „za kopečky“, ale zároveň s sebou vezete své ratolesti, které na lyžích sotva stojí, v tom případě je pro vás ideální zájezd do oblasti Zillertal Hintertux. V penzionu Marina na vás čekají čtyři dvoulůžkové pokoje a čtyři apartmány pro tři, šest a sedm osob. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, SAT-TV, lednici a varnou konvici. Apartmány mají vlastní sociální zařízení, kuchyň (je vybavena chladničkou, mikrovlnou troubou, elektrickým sporákem, nádobím, varnou konvicí a myčkou nádobí). Pro malé lyžaře je tu připravena česká lyžařská škola, takže si nemusíte dělat starosti s jazykovou bariérou. V penzionu Marina je pro Vás připravena velká lyžárna s vyhřívaným sušičem lyžařské obuvi, dále pak sauna a WIFI zdarma. Parkování u penzionu je rovněž zdarma.

Slovensko

Pokud chcete pozorovat, jak se nad Tatrou blízká, pak vyražte na pořádnou lyžovačku do Nízkých Tater. Zde se nachází prestižní Hotel Grand, který je vzdálený pouhých 50 metrů od lyžařského střediska Jasná. Elegantní interiéry a velký výběr poskytovaných služeb, zpříjemní váš pobyt pod Chopkom. Přitom od hotelu to budete mít k dolní stanici lanovky jen pár metrů. Až si dáte do těla na sjezdovkách, dopřejte si zasloužený relax v hotelovém wellness centru. V čtyřhvězdičkovém hotelu Grand je k dispozici 154 pokojů, z toho je šest apartmánů a dva jednolůžkové pokoje. Dále je tu pět konferenčních místností a čtyři restaurace. V rámci hotelu funguje:
  1. lyžařská a snowboardová škola
  2. půjčovna lyžařského, běžeckého a snowboardového vybavení
  3. úschovna lyžařské a snowboardové výstroje
  4. sportovní obchod se značkovým oblečením a doplňky

Publikováno: 08. 10. 2012

Kategorie: Cestovatelské tipy

Autor: Katka Urbancová