Dovolená v ČR

Dovolená v okolí Dačic stojí za to!

Na začátek jedna záludná otázka. Víte o tom, že první kostka cukru vznikla u nás? Byla vyrobena v roce 1841 v dačické rafinérii a patentována o dva roky později. A jsou to právě Dačice, kam byste se měli v rámci toulek po jižních Čechách vypravit. Nachází se na nejzazším cípu kraje, na historickém území Moravy. V současné době je téměř osmitisícové město vnímáno jako přirození centrum, protože má „strategickou“ polohu a propojuje další významná města v okolí.

Historické jádro Dačic je památkovou zónou a rozhodně stojí za vidění. K dominantám města však patří především dva zámky, kostel Sv. Vavřince s renesanční věží a františkánský klášter v barokním slohu.

V Dačicích panuje poklidná atmosféra, která vás vytrhne z každodenního stresu. Dalším důvodem pro návštěvu jsou turistické cíle v blízkém okolí. Zejména nedaleký Telč – světoznámé historické město, na které nedají dopustit ani zahraniční turisté. Na seznamu by neměl chybět ani hrad Roštejn, přírodní rezervace a chráněné útvary. Těch je poblíž Dačic nespočet.

Pohled na malebné okolí nabízí rozhledna Oslednice na okraji Telče. A určitě neprohloupíte, když se vydáte směrem na Graselovy stezky. Byly pojmenovány po známém loupežníkovi Johannu Georgu Graselovi (odtud slovo „grázl“), který zde pobýval na přelomu 18. a 19. století.

Mohli bychom pokračovat dále, ale osobitý charakter lokality lze jen těžko popsat slovy. Raději si rezervujte ubytování Dačice a pokochejte se místními krásami.

Skvělo volbou je ubytování Dačice a okolí ve Vnorovicích. V malebné vesnici se nachází mlýn U Splavu, kde se lze ubytovat v komfortních pokojích a apartmánech. Hosté mohou využívat parkoviště a bezplatné wi-fi připojení. Další možností je ubytování v nedaleké retro chatě.

Bližší informace o ubytování v jižních Čechách ve mlýně najdete na vnorovice.cz.

Cestovní agentury

Www

České Casino Online

Kde najdete TOP ubytování v ČR i na Slovensku?

Náš magazín pro cestovatele Vám doporučuje katalog ubytování MegaUbytko.cz. Najdete zde luxusní hotely, rodinné penziony, apartmány i chaty a chalupy v celé České republice i na Slovensku. Rezervujte si komfortní a levné ubytování dle Vašich představ rychle a jednoduše z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.