Svět a exotika

Dovolená na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy a jejich přírodní rozmanitost

Atraktivním turistickým lákadlem a nejvyhledávanějším cílem pobytových zájezdů je bezpochyby dovolená na kanárských ostrovech. Kanárské ostrovy jsou tvořeny autonomním společenstvím Španělska a souostrovím sedmi hlavních ostrovů a několika dalších menších ostrůvků sopečného původu v severním Atlantiku, přibližně 100 km západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary.

Hotel H10 Conquistador na Tenerife
Hotel H10 Conquistador na Tenerife

Kanárské ostrovy jsou administrativně členěny na dvě provincie, a to Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas. Hlavními městy jsou střídavě Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria, současně i se střídavou funkcí předsedy autonomní vlády a vícepremiéra legislativních období těchto dvou metropolí.

Dovolená Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, La Palma, Lanzarote, La Gomera, El Hierro a další menší ostrůvky představuje nejoblíbenější letní turistické destinace především díky blankytně modrému moři s možností sportovního potápění, písečným plážím (pokrytých světlým nebo černým lávovým pískem) lemovanými hotely nebo prudkými skalami (s přístupem pouze po schodech) s pozvolným vstupem do moře, úchvatné a pestré přírodě tvořené palmovými oázami, deštným pralesem, písečnými dunami a sopečnou ,,měsíční“ krajinou, příjemně teplému klimatu, nesčetnému množství památek, dobrému jídlu a přátelské mentalitě místních obyvatel.

Hotel Cordial Mogan Valle na Gran Canaria
Hotel Cordial Mogan Valle na Gran Canaria

Kanárské ostrovy a jejich kuchyně

Kuchyně se skládá především z mořských ryb (např. mořský okoun, sapín, bílá pražma, kanín, očnatec), olivového oleje, čerstvého ovoce (banány, vinná réva), zeleniny (kukuřice) a voňavých bylinek. Tradičními pokrmy jsou Puchero Canario (guláš z vepřového a hovězího masa s dýní, zelím a sladkými bramborami), Conejo al salmorejo (dušený králík s rajčaty) s Papas Arrugadas (šťouchané brambory) a Bienmesabe (dezert s mandlovým krémem z medu, mletých mandlí, skořice a žloutků). Z nápojů si určitě vychutnáte lahodná vína (např. tradiční sladké víno Malvaz).

Kanárské ostrovy a jejich zajímavosti

Kanárské ostrovy se pyšní 4 ze 13 španělských národních parků. Jsou jimi park Timanfayana (Lanzarote), park Teide (Tenerife), park Garajonay (La Gomera) a Parque Nacional de la Caldera de Taburiente (La Palma).

Cestovní agentury

Www

České Casino Online

Kde najdete TOP ubytování v ČR i na Slovensku?

Náš magazín pro cestovatele Vám doporučuje katalog ubytování MegaUbytko.cz. Najdete zde luxusní hotely, rodinné penziony, apartmány i chaty a chalupy v celé České republice i na Slovensku. Rezervujte si komfortní a levné ubytování dle Vašich představ rychle a jednoduše z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.