EHIC vám v zahraničí nemusí stačit. Nezapomeňte se pojistit!

Chcete, aby vaše vytoužená zimní dovolená proběhla v klidu? Pak si před cestou nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Zdá se vám to zbytečné, protože se budete pohybovat pouze ve státech EU? Na Evropský průkaz zdravotního pojištění se nespoléhejte – kryje pouze výdaje v takový výši, na jakou mají nárok místní obyvatelé. A není tajemstvím, že některé evropské národy doplácí nemalé částky. Spoluúčasti a poplatkům za hospitalizaci se nevyhnete. Pojištění se navíc týká pouze veřejných zdravotnických zařízení, což může být v některých lokalitách problém.

Snad nejlepším příkladem situace, kdy vám cestovní pojištění přijde vhod i v EU, jsou Alpy. Zdravotnická zařízení v horských oblastech jsou většinou soukromého charakteru a i místní obyvatelé mají sjednané soukromé pojištění.

Vaše zimní radovánky se mohou prodražit i kvůli „banalitě“ v podobě ambulantního ošetření zlomené ruky (s následnou operací v České republice), které vyjde na 30 tisíc korun. A za svoz vrtulníkem ze sjezdovky zaplatíte přes půl milionu... Opravdu máte pocit, že úspora ve výši několika desítek korun stojí za takové riziko?

Dobrá zpráva je, že na cestovním pojištění můžete ušetřit. Stačí se po něm poohlédnout na internetu a vybrat si ten nejvýhodnější balíček. Pokud se v nabídkách tuzemských pojišťoven ztrácíte a nechcete šlápnout vedle, využijte online srovnání cestovního pojištění. Vyhnete se zdlouhavému vyřizování na pobočkách a získáte kvalitní pojistnou ochranu za přijatelnou cenu. Vzhledem k tomu, že v ČR působí více než 10 pojišťoven, je ruční porovnávání zbytečně zdlouhavé.

Využijete-li srovnání cestovního pojištění na portálu 123ruceni.cz, obdržíte nezávaznou cenovou kalkulaci během jedné minuty. Bude-li vám některá z nabídek vyhovovat, můžete nejlevnější cestovní pojištění uzavřít z pohodlí domova.

Publikováno: 04. 11. 2016

Kategorie: Praktické rady

Autor: Adam Novotný