Co zkontrolovat u vánočního osvětlení, když ho kupujete?

Možná si říkáte, že na nákupu vánočního LED osvětlení není co zkazit… To však není tak úplně pravda, protože nespolehlivé vánoční osvětlení může napáchat hodně škody. Proto věnujte výběru ideálních světýlek pro váš vánoční stromek i na vyzdobení zahrady dostatek pozornosti. Vynaložená energie rozhodně přinese úspěch!

Vyhláška o elektrických zařízeních

Nekupujte vánoční osvětlení u pochybných prodejců, za podezřele nízkou cenu. Je více než pravděpodobné, že takové LED osvětlení nesplňuje parametry stanovené vyhláškou č. 50 o elektrických zařízeních. V praxi to znamená, že takové zařízení může ohrozit nejen váš majetek, ale i vaše zdraví. Spolehlivé internetové obchody dbají na to, aby jejich výrobky byly nezávadné, a spolupracují pouze s prověřenými dodavateli.

Vhodné rozměry

Při výběru vánočního osvětlení si nejprve rozmyslete, jak dlouhé by LED vánoční kabely měly být, stejně tako LED kužely, stromky atd. jsou nabízeny v mnoha velikostech. Stejně tak by mělo LED osvětlení disponovat dostatečně dlouhým kabelem pro zapojení, ať zbytečně nemusíte přidávat další prodlužovací kabel.

Dostatek LED žároviček

Vybrané vánoční osvětlení by mělo být opatřeno dostatečným množstvím LED diod, jedině tak bude výsledek stát opravdu za to! A nemusíte se bát ani toho, že LED řetěz s velkým množstvím bude spotřebovávat příliš velké množství elektrické energie. Moderní LED technologie totiž dokáže ušetřit až 80 % elektrické energie, takže vaše náklady na vánoční osvětlení určitě klesnou ve srovnání s klasickými žárovkami. Díky tomu vykouzlíte skvělou vánoční atmosféru bez zbytečných nákladů. banka-2

Odolné materiály pro venkovní osvětlení

V případě, že si chcete pořídit vánoční osvětlení, které budete moci směle použít i na zahradě, potom jsou vhodné například světelné LED kabely, neboť úsporné žárovičky jsou uloženy v mimořádně odolném pouzdru. Ovšem o kouzelnou zimní atmosféru se postarají i nádherné LED rampouchy.

Adekvátní cena

Velmi dobrým parametrem pro výběh kvalitního vánočního osvětlení je samozřejmě i cena. Přehnaně levné zboží bude zřejmě pochybné kvality. Ovšem ani předražené zboží nemusí být zárukou kvality. Proto vybírejte spíše podle recenzí a spokojenosti zákazníků s konkrétními internetovými obchody.

Investice na mnoho let

Mějte na paměti to, že investice do kvalitního vánočního osvětlení se opravdu vyplatí. Určitě budete rádi, že nemusíte téměř každý rok řešit ten stejný problém s nefungujícím, až příliš levným LED osvětlením, které postupně vypovídá službu a rozhodně váš dům nezdobí, spíše hyzdí. Bude vás to ve výsledku stát nejen mnohem méně peněz, ale také času, který můžete raději věnovat pečení oblíbeného vánočního cukroví, nebo výběru perfektních dárků pro vaše blízké. Bez jakého vánočního LED osvětlení si už nedovedete představit váš domov?

Publikováno: 19. 09. 2016 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Adam Novotný