Praktické rady

Mobilní klimatizace, nebo ochlazovač vzduchu?

Hodně lidí si myslí, že ochlazovač vzduchu a mobilní klimatizace je vlastně to samé. Není to však úplně pravda. Ano jsou snadno zaměnitelné, jelikož mají stejnou funkci. A tou je ochladit teplý vzduch. Existuje však mezi nimi zásadní rozdíl.

Hlavní rozdíl můžeme najít u mobilní klimatizace, a to bez ohledu na to, zda jde o mobilní klimu REFREDO nebo jinou značku. Ta používá pro ochlazení vzduchu jednu chladící hadici, která převádí vzduch z vnitřního prostoru přes chladící okruh a vyvede jej zpět do místnosti. Chladící hadice je tedy součástí zařízení z důvodu odvodu tepla.

Tip: Přečtěte si, jak si užít letní party!

Princip činnosti ochlazovače vzduchu

Už víme, že rozdíl mezi mobilní klimatizací a ochlazovačem je v hadici. Ochlazovač vzduchu totiž chladící hadici nemá. Zařízení chladí teplý vzduch přes vodní filtr, jeho konstrukce se nazývá včelí plástev.

Jaké zařízení tedy vybrat?

Při výběru samozřejmě záleží na řadě faktorů. O chlazení vzduchu, se starají obě zařízení. Umožňují také čistění od prachu a bacilů. Jestliže bychom vybírali podle cenové dostupnosti, nabízí se ochlazovač vzduchu jako levnější varianta a taky je úsporně méně náročný než mobilní klimatizace. Pokud však dbáte hlavně na výkon a lépe odvedený výsledek, je mobilní klimatizace ta správná volba. Mobilní klimatizace je obecně hlučnější. Zásadní rozdíl spočívá v tom, že mobilní klimatizace vysušuje okolní vzduch v místnosti a ochlazovač vzduchu jej zvlhčuje. Jednou z možností, kterou nabízí mobilní klimatizace, jako plus oproti ochlazovače vzduchu, je nastavení teploty podle vlastních požadavků.

Mobilní klimy i ochlazovače najdete v e-shopu klimatizace.zde.cz. Provozovatel eprofi.cz s.r.o. prodává také elektrocentrály a záložní zdroje na profi-elektrocentraly.cz, odlvhčovače vzduchu, mobilní topidla a stavební vrátky na stavebni-vratky.com.

Cestovní agentury

Www

České Casino Online

Kde najdete TOP ubytování v ČR i na Slovensku?

Náš magazín pro cestovatele Vám doporučuje katalog ubytování MegaUbytko.cz. Najdete zde luxusní hotely, rodinné penziony, apartmány i chaty a chalupy v celé České republice i na Slovensku. Rezervujte si komfortní a levné ubytování dle Vašich představ rychle a jednoduše z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.