Hotely v Brně

Brno je druhé největší město v České republiky a zároveň jihomoravská metropole. Město leží v údolí řek Svratky a Svitavy. Moravská metropole je významným průmyslovým střediskem a místem konání mezinárodních veletrhů a výstav. Brno má rovněž řadu krásným historickým památek a pamětihodností. Za všechny jmenujme aspoň pevnost Špilberk a dóm svatého Petra a Pavla. Z tohoto důvodu je Brno turisticky a rekreačně velmi přitažlivé, takže návštěva Brna na několik dní se určitě vyplatí.

Brno má velkou síť kvalitních hotelů a ubytoven. Na těchto stránkách vám představíme několik opravdu špičkových brněnských hotelů.

Mezi dobré brněnské hotely určitě patří Avanti Hotel, který najdete v klidném prostředí blízko centra města u krásného parku Lužánky a je zaměřen zejména na kongresovou turistiku. Hotel Avanti nabízí kromě ubytování v nových pokojích a apartmánech rovněž pronájem konferenčních prostor, včetně stravování a kulturního vyžití. Hotel Avanti nabízí 90 dvoulůžkových pokojů a 8 apartmánů. Celková kapacita Hotelu Avanti je 250 osob. Všechny konferenční prostory jsou zařízeny nejmodernější audiovizuální a prezentační technikou.

Dalším špičkovým hotelem v Brně je Hotel International, který se nachází v centru města na Husově ulici a disponuje 262 pokoji. Hotelové pokoje jsou vybaveny koupelnou, WC, přípojkou pro počítač, telefonem s přímou provolbou, hotelovým informačním systémem ASIS, televizí se satelitním příjmem, sejfem a minibarem. Výhodou Hotelu International je, že se nachází v samém historickém jádru města.

Třetím kvalitním brněnským hotelem je Hotel Slavia Brno, který pro změnu najdete na ulici Solniční, což je ulice pod hradem Špilberk. Je to jeden z nejoblíbenějších brněnských hotelů, neboť budova hotelu je v nádherném stylu Art Nouveau. Kromě 79 dvojlůžkových pokojů je k dispozici ještě pěkná restaurace, kafetérie a vinárna Šárka, kde lze dle libosti pít kvalitní a dobrá moravská vína.

Publikováno: 27. 06. 2011 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Katka Urbancová