Menší česká města, která byste měli navštívit

Hledáte inspirativní stopu, která by vás v rámci naší vlasti zavedla do méně známých oblastí? Turistické cíle vás z důvodu bezpečnosti příliš nelákají, ale přece jen nechcete sedět doma? Pokud jste si na výše uvedené otázky odpověděli v kladném duchu, máme pro vás tři zajímavé tipy k vycestování. Poznejte osobitou krásu menších českých měst a užijte si se svými přáteli nebo rodinou nádherné chvíle bez rutiny, starostí a problémů. Pobyt ve Štramberku si lidé chválí nejen pro tamní úroveň služeb, přívětivosti personálu, ale rovněž i pro bohatou nabídku volnočasových aktivit. Moravské město zasazené do podhůří Beskyd je ze všech stran obklopeno zalesněnou, kopcovitou vrchovinou, která se stává oblíbeným cílem při plánování pěších výletů. Úchvatná krajina ukrývá zříceninu hradu Strallenberg a mnoho dalších zajímavých míst, která stojí za vidění.

Loket by neměl uniknout vaší pozornosti

Dalším skvělým místem se stává město Loket. Výjimečnost lokality je samozřejmě dána středověkým hradem stejnojmenného názvu, ovšem za návštěvu stojí i místní jarmarky nebo tradiční řemeslnické trhy. V zastínění impozantní pevnosti se však nacházejí i další naprosto jedinečná místa, jako například Svatošské skály nebo tok řeky Ohře, který se těší mimořádné popularitě u vodáků. K ubytování jsou k dispozici penziony a hotely Loket, které jsou rozprostřené po celé zdejší oblasti.

Nedaleko Prahy a přece tak odlišná

Podhůří Beskyd je půvabná oblast opředena mnohými tajemstvími, ale i skvěle situovanými městy s dobrou vybaveností. Jedním z nich je například Dobříš ležící mezi hornickým městem Příbram a Mníškem pod Brdy. Milovníci zámecké architektury zde mohou obdivovat proslulý anglický a francouzský park. Za zmínku stojí i dům Karla Čapka, kostel nejsvětější trojice nebo bývalá synagoga. Dobříš nabízí i mnohé přírodní památky, odpočinkové procedury i aktivní večerní život. Ubytování v Dobříši se těší velké oblibě. Kvalita služeb a úroveň pokojů je totiž srovnatelná s lepšími hotely v hlavním městě a při tom jsou cenově dostupnější.

Publikováno: 26. 08. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Cestovatelské tipy

Autor: Katka Urbancová