Pražské hotely

Praha je hlavní město České republiky a má v současné době něco kolem 1 290 000 obyvatel. Toto nádherně historické město leží téměř v samém srdci Evropy. Praha má dlouhou a pestrou historií a podle názorů mnohých cizinců je to jedno z nejkrásnějších měst na světě. Praha má řadu cenných historických budov a památek. Pražský hrad, Staroměstský orloj, Karlův most, Národní divadlo, to všechno jsou nádherné a skvostné památky. Pražské historické jádro je také pro svou unikátnost od roku 1992 vedeno v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Pokud byste chtěli v Praze několik dní pobýt, vězte, že Praha má stovky různých hotelů a penziónů. Zde vám nabídneme aspoň tři, které jsou zárukou dostatečné kvality.

První je Hotel Zlatá hvězda, který je umístěn v překrásné lokalitě Nerudovy ulice. Tento čtyřhvězdičkový hotel nabízí ze se svých pokojů unikátní výhledy na Pražský hrad a Královskou cestu. V tomto menším hotelu je k dispozici také restaurace, která má kapacitu 70 míst. Vaří se zde česká, mezinárodní i vegetariánská kuchyně.

Dalším unikátním pražským hotelem je čtyřhvězdičkový Hotel U Černého slona, který najdete blízko Staroměstského náměstí. Na skvělé jídlo o si mohou hosté hotelu dojít do hotelové restaurace, jenž se specializuje zejména na chutné staročeské pokrmy. Pro milovníky a znalce vína má hotel k dispozici Vinárnu-Bar Bandol s širokou nabídkou těch nejkvalitnějších moravských i světových vín. Hotel pronajímá rovněž prostory pro firemní či soukromé akce a večírky.

Třetím skvělým hotelem je tříhvězdičkový Hotel U Medvídku, který má celkem 33 pokojů. Hotelové pokoje mají krásně dochované gotické krovy a renesanční malované stropy. Jedná se o hotel v historické budově na ulici Na Perštýně, který najdete v malebné a historické městské části na Praze 1.

Publikováno: 17. 10. 2011

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Katka Urbancová