Dovolená v ČR

Poznejte architektonické skvosty v Olomouci

Olomouc je takovou učebnicí architektury. A přímo ukázkovou! V silném zastoupení tu najdete snad všechny architektonické styly; po Praze se také může pyšnit titulem druhé největší památkové rezervace našeho území. Co byste určitě neměli vynechat?

Olomoucký hrad, místo vraždy Václava III.

Olomoucký hrad, jeden z nejvýznamnějších hradních areálů našeho území, se nachází na Václavském pahorku v historickém centru města, v místech neobjasněné vraždy posledního z Přemyslovců. Obdivuhodné pohledy návštěvníků sklízí především biskupský palác s proslulými románskými okny a gotický Dóm sv. Václava, dotvářející panorama města svým dvouvěžovým průčelím. Návštěvu si zaslouží i Arcidiecézní muzeum sídlící v zrekonstruovaných budovách dokumentujících slohový vývoj celého areálu.

Kam dál? Přeci na městskou radnici!

Na Horním náměstí se vypíná čtyřkřídlá radnice s vnitřním dvorem, vynikající goticko-renesanční věží a orlojem ve stylu socialistického realismu. Prostory radnice vás uchvátí gotickými chodbami, prostorným sálem a bohatě zdobenou kaplí svatého Jeronýma v prvním patře budovy. Celé náměstíčko s radnicí lemují roztomilé domky nabízející příjemné ubytování v centru Olomouce včetně několika zajímavých podniků. Ubytování mimo město nejdete v některém z hotelů v Prostějově, elegantním městě poetických festivalů.

Máte rádi baroko? Pak jste v Olomouci správně!

Olomouc představovala významné umělecké centrum především v dobách baroka. Typickým představitelem barokních staveb je bazilika Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku nebo komplex bývalého dominikánského kláštera, příběhy antické mytologie vypráví i několik zajímavě řešených kašen rozprostřených po frekventovaných částech města. Kašny byly společně se sloupem Nejsvětější Trojice a morovým sloupem se sochou Panny Marie zařazeny mezi národní kulturní památky.

Chystáte-li se srdce Hané poznat se vším všudy, nezapomeňte si zarezervovat některý z hotelů v Olomouckém kraji.

Zdroj: Needpix.com

Cestovní agentury

Www

České Casino Online

Kde najdete TOP ubytování v ČR i na Slovensku?

Náš magazín pro cestovatele Vám doporučuje katalog ubytování MegaUbytko.cz. Najdete zde luxusní hotely, rodinné penziony, apartmány i chaty a chalupy v celé České republice i na Slovensku. Rezervujte si komfortní a levné ubytování dle Vašich představ rychle a jednoduše z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.