Poznejte a ochutnejte krásy Moravy

Obsah článku:
  1. Sklípek
  2. Ubytování
Miluje ho snad každý. My Češi si nejraději pochutnáváme na moravských, francouzských a chilských plodech. A o čem je řeč? No přeci o víně. Toto téma je velice aktuální, protože před několika dny se začaly otevírat první lahve letošního svatomartinského vína. Pokud jste „chytily slinu“ a chtěli by jste koštnout (a nejen to) skutečně dobré víno, je nejlepším řešením jet přímo ke zdroji. Jedním ze zdrojů je vinný sklep Morava. A pokud v oblasti Moravy přímo nebydlíte, bude zajisté potřebovat i ubytování. No možná, že i ti, co bydlí takřka za rohem budou potřebovat nocleh, když nezůstanou pouze u ochutnávky. Tak spojte příjemné s užitečným a vyzkoušejte vinný sklep s ubytováním v obci Bořetice.

Sklípek

Ve sklípku Vám nabídnou širokou cenovou nabídku, která je přizpůsobená Vaším financím a možnostem, od hodinové degustace až po veselici až do rána. Vinný sklep Morava je přímo ideální pro různé akce, ať už soukromé (svatby, narozeniny, přátelská setkání, promoce) nebo firemní. Jednou z nejoblíbenějších specialit je pravá moravská zabíjačka přímo před sklípkem.

Ubytování

Přímo nad vinným sklepem najdete ubytování pro 15 osob. Pokoje jsou vybaveny novým nábytkem a mají vlastní sociální zařízení. Pro dlouhodobé pobyty j k dispozici lednička, vařič a TV. Objednat si můžete i snídani, která se podává formou bufetu. Když zrovna nebudete ochutnávat víno a rozhodnete se poznávat i jiné krásy  než jen krásy vinného sklípku, šlápněte do pedálů a projeďte rozsáhlou síť cyklostezek. Za prozkoumání rozhodně stojí perla Moravy, kterou bezesporu je Lednicko-valtický areál. Ten je od vinného sklepa s ubytováním vzdálen cca 18 km. Trocha osvěžení na Vás čeká na koupališti, které se nachází 2 km od ubytování. Blízko koupaliště je i sportovní hřiště. Pokud patříte mezi sportovní nadšence, rozhodndě nemůžete vynechat návštěvu sportovního areálu, kde můžete vyzkoušet dvě fotbalová hřiště a tři tenisové kurty. Kdyby se náhodou stalo, že vinný sklep s ubytováním bude plně obsazen, pak si jistě vyberete z široké nabídky ubytování v Bořeticích a blízkém okolí.  

Publikováno: 19. 11. 2012 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Katka Urbancová