Jak vybrat dobrý hotel?

Jak vybrat na dálku dobrý hotel? To není někdy vůbec jednoduché, přesto existují dobré rady, kterými se vyplatí řídit se. V zásadě platí, že při výběru je dobré dbát následující trojice – prezentace, komunikace a doporučení. Když budete sledovat všechny zmíněné aspekty, určitě vám o hotelu něco vypoví.

Nejprve se podívejte na internet a prostudujte si webové stránky hotelu. Dobré informace na webu mají být přesné, srozumitelné a dostačující. Určitou pomůckou mohou být fotografie hotelu, které vám o budově a pokojích hotelu také něco řeknou.

Druhá rada je kontakt. Pokud se jedná o hotel v České republice, dejte přednost telefonické rezervaci. Často se totiž již od první věty dá dobře poznat, jaké poměry v hotelu panují. Pracovník hotelu, který s vámi hovoří, by měl znát všechny informace o hotelu. Pokud vám pracovník hotelu není schopen na některé otázky odpovědět, znamená to, že nemá hotel příliš dobrou úroveň. Při telefonické rezervaci se také nezapomeňte zeptat na stornovací podmínky. V případě, že rezervaci děláte přes internetové stránky, jsou stornovací podmínky zpravidla součástí rezervačního formuláře.

Třetí praktickou radou jsou názory klientů, kteří hotel již v minulosti navštívili. Dříve to bylo složitější, neboť nebyl internet. Naštěstí dnes internet už máme, takže není nic jednoduššího, než si do jakéhokoli rychlého vyhledávače zadat jméno hotelu a podívat se na názory hostů. Dnes je množství stránek a cestovních kanceláří, kteří se názory klientů zabývají. Jednotlivé hotely zde hodnotí sami hosté z různých koutů republiky i světa, kteří v nich bydleli. Tímto způsobem je možné udělat si velmi objektivní názor na věc a zkonfrontovat ho s vaší osobní představou. Jen počet hvězdiček a krásné fotografie hotelu ještě nemusí zaručit vaši spokojenost.

Publikováno: 26. 09. 2011

Kategorie: Praktické rady

Autor: Katka Urbancová