Praktické rady

Skartace dat a dokumentů

Ve firemních, ale i soukromých sektorech se za roky nakumuluje mnoho dokumentů a písemností, které si musíme zpravidla ponechávat tak dlouho, jak nám určují zákonem dané lhůty archivace a jak je potřeba. Ale co dělat s obchodními dokumenty, účetními doklady, mzdovou a personální agendou a jinými důležitými doklady, u kterých již uplynula zákonem daná lhůta archivace, a tudíž i nutnost nechávat si je pro případné kontroly z nejrůznějších úřadů? Řešení je jednoduché. Aby se žádné důležité údaje z dokumentů nedostaly do nepovolaných rukou, tak se dané dokumenty doporučují skartovat.

Skartace

Skartování nebo-li likvidace dat je procesem, díky kterému je zamezeno zneužití dat třetími osobami. Díky skartování se snadno a rychle zbavíme nepotřebných smluv, účetních dokladů a elektronických nosičů.

Pro koho je skartace dat určena?

Bezpečná skartace dat je vhodná pro fyzické osoby podnikající i nepodnikající, malé firmy i velké společnosti.

REISSWOLF

Propracovaný systém spolehlivých a kvalitních služeb v oblasti skartace dat, mikrofiší, písemností a pevných disků nabízí společnost vysokých bezpečnostních standardů, a to REISSWOLF likvidace dokumentů a dat, s.r.o. s pobočkou v Kralupech nad Vltavou a současně provozující informativní webové stránky REISSWOLF.

Ucelený systém v oblasti likvidace dokumentů a a datových nosičů zahrnuje pečlivé zjištění požadavků a potřeb zákazníka, navržení optimálního systému řešení likvidace dat, vypracování individuální nabídky, likvidaci papírových dokumentů a datových nosičů (hard-disk) na velkokapacitním drtiči, dopravu v rámci celé České republiky, provedení nakládky u zákazníka a možnost využití speciálních bezpečnostních kontejnerů.

Likvidaci dat provádí zaměstnanci prověření Národním bezpečnostním úřadem, jež po uskutečnění skartace vystaví zákazníkovi certifikát o provedené likvidaci a ekologickém nakládání s odpady.

Skartovat si můžete nechat např. nejrůznější papírové dokumenty, harddisky, občanské a řidičské průkazy, pasy, platební karty, CD, DVD, videokazety, diskety apod.

Cestovní agentury

Www

České Casino Online

Kde najdete TOP ubytování v ČR i na Slovensku?

Náš magazín pro cestovatele Vám doporučuje katalog ubytování MegaUbytko.cz. Najdete zde luxusní hotely, rodinné penziony, apartmány i chaty a chalupy v celé České republice i na Slovensku. Rezervujte si komfortní a levné ubytování dle Vašich představ rychle a jednoduše z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.