Dopřejte si odpočinek a relaxaci na zámku Chateau Herálec

Každý z nás touží po odpočinku, ale jen málokdo z nás dokáže opravdu vypnout a nic aspoň chvíli nedělat. Většinou je to proto, že se snažíme odpočívat v prostředí, v němž se denně pohybujeme a máme jej proto spojené se spoustou starostí a úkolů. Pokud si chceme dopřát opravdový odpočinek, měli bychom si pro něj vybrat zcela jiné a uklidňující kulisy. Jedním takovým tipem mlže být luxusní zámecký hotel Chateau Herálec. Je ukrytý v zelené přírodě Vysočiny a nabízí prostory přímo vybízející k nicnedělání, rozjímání, ale i aktivnímu odpočinku. Záleží jen na vás, jak čas na zámku využijete.

Klid v každém koutě

Prostorné zámecké pokoje a apartmány disponují královsky rozlehlými postelemi, vkusným nábytkem a vzdušným prostorem, kde si můžete v klidu číst, sepisovat myšlenky nebo si povídat s partnerem. Rozlehlý starý anglický zámecký park nabízí hned několik zákoutí pod korunami starých stromů vhodných k dlouhému pikniku, procházkám nebo meditaci. Preferujete-li duchovnější prostory, zastavte se v nádherné zámecké kapli, v níž jako by se zastavil čas.

Milovníci aktivního odpočinku rádi využijí širokou síť turistických a cyklistický tras v okolí, projdou se kolem skalnatých útvaru ukrytých hluboko v zelených lesích vysočiny nebo se vydají na prohlídku některé z památky UNESCO, v dosahu jsou totiž hned tři nádherná místa: Santiniho kostel na Zelené hoře v Žďáru nad Sázavou, Židovská čtvrť v Třebíči a historická jádro úžasné Telče.

Wellness pod hlavičkou L’OCCITANE

Chateau Herálec patří mezi naprostou špičku mezi zámeckými hotely nejen v České republice, ale umístil se i na předních příčkách světových žebříčků zámeckých hotelů. Navíc jako první v Česku získal licenci na provozování Spa L’OCCITANE, což znamená, že z tohoto wellness odjedete se zážitky stejnými jako odjíždějí hosté z originálního Spa L’Occitane v domovském 5hvězdičkovém hotelu Couvent des Minimes ve francouzském Provence.

Samotnou kapitolou je pak zámecká restaurace, kde se připravuje tradiční česká kuchyně ve svěží a moderní variantě. Navíc je menu sestaveno hlavně z lokálních surovin, takže už samotná snídaně je zde zcela nevšedním zážitkem.

Ubytování na zámku si navíc můžete okořenit některou aktivitou ze zámecké Knihy zážitků, kde nechybí projížďky kabrioletem, tipy na výlety, lety balónem či piknik v parku. Přátelský a usměvavý personál vám zkrátka udělá vše, o co je poprosíte.

Publikováno: 30. 06. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Andula Horká