Nejlepší hotely na světě

Mnohé webové stránky dělají různé soutěže a ankety. Rovněž známý cestovatelský server TripAdvisor dělá každoročně soutěž o nejlepší hotel na světě. O nejlepší hotel na světě přitom hlasují sami uživatelé tohoto cestovatelského portálu. V roce 2010 se vítězem stal malý pražský hotel U Zlaté studny. Stříbrnou medaili získal hotel Anastatis Apartments v Řecku, bronzovou pak hotel Riad Le Calife v Maroku.

První příčka pražského hotelu může být pro mnohé velkým překvapením, neboť se jedná o poměrně malý hotel na pražské Malé Straně, který není navíc součástí žádného velkého celosvětového řetězce. Jeho celková kapacita je pouhých devatenáct pokojů. Hotel U Zlatné studny je většinou využíván pro menší slavnostní příležitosti, jako jsou například malé rodinné svatby či narozeniny.

Hosté, včetně těch zahraničních, však zejména oceňují nádhernou polohu hotelu. Oceněný hotel se totiž nachází na lukrativním místě přímo pod hradbami Pražského hradu. Z oken hotelu se tedy nabízí nádherný pohled na pitoreskní Malou Stranu. Hotel je situován vedle těch nejkrásnějších a nejznámějších pražských památek a pamětihodností. Dále pak návštěvníci hotelu oceňují kvalitní a hlavně nevšední a nápaditý servis. Hotel U Zlaté studny například nabízí netradiční polštářové menu, což je sedm různých druhů polštářů a způsobů stlaní. Z těchto sedmi druhů stlaní si může host vybrat jeden. Extra nabídkou je i \'večerní rozestýlka\', kdy hosté hotelu dostávají na dobrou noc různé zákusky a pamlsky od šéfkuchaře Pavla Sapíka.

Hotel U Zlaté studny se také pyšní svou velmi bohatou a dlouhou historií. V tomto historickém domě bydlel v 16. století slavný dánský astronom Tycho de Brahe. Většina pokojů má také nádech starých časů. Pokoje jsou totiž vybaveny ve francouzském stylu Richelieu.

Publikováno: 10. 10. 2011

Kategorie: Svět a exotika

Autor: Katka Urbancová