Teplice: Jedinečné lázeňské město, které musíte navštívit

Co byste řekli víkendu v malebném prostředí proslulého lázeňského města, kterému se přezdívá „Malá Paříž“? Pod trefnou přezdívkou se skrývají Teplice – místo s pestrou kulturou, historickými pamětihodnostmi a unikátní atmosférou. Prozradíme vám, kam se během návštěvy vydat a kde sehnat komfortní ubytování v Teplicích!

Zdejší atmosféra pohltí každého

Teplice jsou městem s dlouhou historií. V kronikách se o léčivých pramenech psalo již před 2 000 Lety. Nejvíce se však městu dařilo během období klasicismu, kdy se zde scházela politická a kulturní smetánka. Atmosféra uchvátila švédského krále Gustava IV., Beethovena a spoustu dalších tehdejších panovníků, umělců a filosofů. Současná podoba města přímo vybízí k relaxaci a dlouhým procházkám. Turisté navštěvují Teplice ze dvou hlavních důvodů. Tím prvním jsou lázeňské procedury a wellness, druhým pak turistika po nedalekých Krušných horách. Zážitkem je i samotná procházka po centru města, kde se nachází na dvě desítky kašen a fontán, vyhlášené kavárny a restaurace, zástavba secesních měšťanských domů, barokní budova fary a výstavní klasicistní zámek. Teplice vás svou atmosférou uchvátí a stoprocentně zde budete chtít strávit minimálně celý víkend. Vaše zážitky umocní ubytování Teplice v hotelu Green House.

Hotel, ve kterém najdete soukromí a vysoký standard služeb

Hotel Teplice Green House má doslova strategickou polohu, protože se nachází jen tři minuty chůze od centra. Jde tedy o ideální výchozí bod, ze kterého se rychle dostanete do víru všeho dění. Prostředí hotelu je velmi příjemné a na své si přijde každý, kdo prahne po soukromí a individuálním přístupu. V některých nadstandardně vybavených pokojích je i vířivka. Parkovat se dá v hotelové garáži a venku v oploceném areálu. Další informace, fotogalerii a možnost online rezervace najdete na www.greenhouse.cz.

Publikováno: 11. 02. 2016 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Adam Novotný