Objevujte krásy Řecka a řeckých ostrovů

Letní dovolená je pro mnohé z nás dobou, při které se chceme dokonale odreagovat od každodenních starostí a shonu, objevovat nepoznaná místa, ochutnávat místní kuchyně a poznávat tradice obyvatel navštívených lokalit. Nesmíme tedy výběr dovolené podceňovat. Každý tráví své volné dny jinak. Někdo rád kempuje pod stanem, v chatce nebo karavanu nejlépe v blízkosti jezera či vodní nádrže a pamětihodností, další vyhledává cyklozájezdy nebo vysokohorskou turistiku a jiný upřednostňuje romantické nebo exotické zahraniční zájezdy all inclusive v hotelu, penzionu nebo na lodi v nejrůznějších světových destinacích.

Řecko

Mezi nejvyhledávanější cíle zahraničních poznávacích zájezdů patří Řecko. Tuto skutečnost nám potvrdí nejenom cestovní kanceláře či agentury, ale dokazuje to i řada pozitivních recenzí a oslavné články. Mýtickou zemi najdete v jižní Evropě na jihu Balkánského poloostrova a na Korintském poloostrově. Hlavním městem jsou Athény a jejím nejvyšším bodem je hora Olymp s výškou 2 919 m.n.m. Řecké pobřeží je omýláno blankytně modrým mořem s mnoha druhy ryb nejrůznějších barev, medůzami, ježovkami a želvami. Písečné pláže jsou lemovány hotely nebo skalními útesy. Okouzlí Vás úchvatná příroda, příjemně teplé klima, nesčetné množství památek, dobré jídlo a přátelská mentalita řeckých obyvatel. Součástí řecké kuchyně jsou zejména mořští živočichové, olivový olej, čerstvá zelenina a voňavé bylinky. Zdravá a chutná jídla jsou zapíjena lahodnými víny a při trávení romantických večerů si můžete vychutnat Metaxu (koňak) nebo Ouzo (místní tradiční nápoj - anýzová kořalka).

Řecké ostrovy

K samotné mýtické zemi přiléhá přes více než 2000 řeckých ostrovů, jež se nachází v Iónském a Egejském moři. Jednotlivé řecké ostrovy snadno poznáte podle charakteristických staveb. Čistě bílé domky zdobí zpravidla modré okenice a modrá střecha. Nejznámější a nejnavštěvovanější řecké ostrovy zastupují Kréta, Rhodos, Korfu, Lefkada, Kefalonia, Zakynthos, Santorini, Mýkonos, Samos, Kos, Lesbos, Karpathos, Skopelos, Skiathos a Chios

Publikováno: 23. 09. 2014 / Aktualizováno: 09. 02. 2023

Kategorie: Svět a exotika

Autor: Katka Urbancová