Cestovatelské tipy

Ubytování v kempu

Ubytování v kempu již dávno nepatří mezi nejlevnější ubytování. Velký vliv na ceny za ubytování v kempu má nabídka ubytování, vybavení kempu, množství služeb a možnost vyžití přímo v areálu kempu nebo blízkém okolí. Ubytování v kempu je charakteristické klidným prostředím a možností strávení svého volného času s rodinou v přírodě a na čerstvém vzduchu.

Kemp nabízí ubytování ve stanech, karavanech s možností připojení na el. přípojku a v chatkách. Při výběru kempu nás ovlivňuje mnoho faktorů a konečný výběr je výsledkem, který odpovídá našim přáním a požadavkům. Prvotním faktorem je výběr zajímavé lokality, která nám poskytne dostatečný komfort a vyžití. Dále se zaměřujeme na vybavení kempu a poskytované služby. V neposlední řadě se zajímáme o to, zda se budeme moci v kempu nějakým způsobem zabavit v případě nepříznivého počasí a zda jsou v okolí nějaké pamětihodnosti a přírodní krásy.

Samozřejmostí kempu je možnost využití parkoviště v areálu nebo parkovacího místa u chatky či stanu, WC, sprchy (někdy i s dětskou vaničkou) a umývárny s pitnou a teplou vodou. Mnoho kempů umožňuje i využití kuchyňky s nádobím, pračky a žehličky, wifi pokrytí a zapůjčuje jízdní kola, rybářské potřeby nebo jiné sportovní náčiní k míčovým hrám (fotbal, volejbal, tenis, pingpong aj.), kuželkám, šipkám, apod. a k dispozici je i společenská místnost s TV.

Součástí vybavení chatek bývají postele (válendy či palandy), stůl, židle, skříň, osvětlení, v chladnějším počasí i přímotop, ložní povlečení, lednice, el. vařič a lavička na verandě. Chatky pro větší počet osob mají vlastní sociální zařízení a jsou plně vybavené včetně nádobí.

V areálu nebo blízkém okolí kempu bývá často koupaliště nebo nějaká vodní plocha (rybník, jezero aj.), která je často využívána i pro rybaření, ohniště (velké centrální nebo více menších rozprostřených na několika místech), dětské hřiště a jedna nebo více restaurací, potraviny a bar.

Kempy se snaží přilákat potencionální zákazníky nejenom komfortem, ale i možností vyžití. Není výjimkou, že jsou v kempech pořádány diskotéky, různá pěvecká a herecká vystoupení pro děti a dospělé, všelijaké soutěže, máte možnost vylézt si umělou horolezeckou stěnu nebo si pohladit či nakrmit zvířátka v minizoo (kozy, ovce, jízda na poníkovi či na koni apod.). Některé kempy Vám umožňují ubytování i s Vašimi zvířecími miláčky (pes, andulka či jiné ptactvo, zakrslý králíček, morče apod.)

Cestovní agentury

Www

České Casino Online

Kde najdete TOP ubytování v ČR i na Slovensku?

Náš magazín pro cestovatele Vám doporučuje katalog ubytování MegaUbytko.cz. Najdete zde luxusní hotely, rodinné penziony, apartmány i chaty a chalupy v celé České republice i na Slovensku. Rezervujte si komfortní a levné ubytování dle Vašich představ rychle a jednoduše z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.