Pardubice - hotely

Pardubice leží na soutoku Labe a Chrudimky ve východních Čechách. V současné době žije v Pardubicích okolo 90 000 obyvatel. Pardubice jsou městem od roku 1340 a historické jádro města je městskou památkovou rezervací. Cennými památkami jsou zejména gotický kostel svatého Bartoloměje a renesanční zámek. Pardubice se dostalo do povědomí lidí jako město perníků a místo významných sportovních akcí. Nejznámější je samozřejmě dostihový závod Velká pardubická, která se zde koná už od roku 1874, takže patří mezi nejstarší překážkové dostihy na starém kontinentě.

Pokud byste chtěli Velkou pardubickou někdy osobně navštívit, můžete si vybrat z široké škály pardubických hotelů.

K dispozici je například hezký Hotel Harmony, který má celkem 60 lůžek a dobrou restauraci. Hotel Harmony je tříhvězdičkový hotel, který je díky svému dobrému umístění, kapacitě a technickému zázemí vhodný k pořádání společenských i veřejných akcí. Hotel je také ideální k pořádání obchodních setkání, seminářů, prezentací firem i školení.

Dalším pardubickým hotelem je tříhvězdičkový Hotel Hůrka, který nabízí cenově dostupné ubytování. Hotel Hůrka je komplex čtyř velkých budov, které v minulosti sloužily jako kasárna. V současné době je celý areál po rozsáhlé rekonstrukci a splňuje veškeré požadavky slušného a kvalitního ubytování za dobré ceny. Součástí hotelového komplexu je také restaurace s nabídkou klasických českých jídel.

Třetím tipem je hotel Sport, který najdete na Sukově třídě. Výhodou hotelu Sport je, že není daleko od centra města. Tento tříhvězdičkový hotel má velmi ochotný personál, který vyhoví všem přáním hostů. Hotel Sport je rovněž ideální pro pořádání svateb, firemních kurzů a školení či dalších společenských akcí. Hotel je také vybaven restaurací s venkovní terasou. 

Publikováno: 11. 07. 2011

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Katka Urbancová