Vybavení

Hotel – vybavení

Hotel – ubytovací zařízení s nejméně 10 pokoji pro hosty vybavené pro poskytování přechodného ubytování a služeb s tím spojených (zejména stravovací a společensko-zábavní). Hotel je místo, kde se za úplatu poskytuje (zpravidla krátkodobé až střednědobé – 1-7 dní) ubytování, zvláště turistům, účastníkům rodinných oslav, jednotlivcům při služebních cestách, firemních školení, obchodních setkání, kongresů, meetingů, konferencí, rautů apod. Hotely se dělí na přímořské, horské, městské, lázeňské a rekreační. Člení se do pěti tříd /od 1 do 5 hvězdiček – * Tourist (0 bodů) , ** Standard (25 bodů), *** Komfort (50 bodů), **** First Class (120 bodů), ***** Luxus (až 270 bodů)/.

Počet hvězdiček znamená především určité vodítko, jak si vybraný hotel či jiné ubytovací zařízení v konkurenci ostatních stojí. V mnoha zemích neexistuje žádná kontrola, která by neoprávněně vystavené hvězdičky trestala, a proto se při výběru ubytovacího zařízení vyplatí přihlédnout k pověsti hotelu a k recenzi, kterou poskytli hosté pobývajíc v daném podniku.

Vybavení hotelů – odlišuje se dle počtu hvězdiček či fakultativních znaků (bodů) podniku.

Kategorie Tourist – * – min. velikost 75% pokojů (jednolůžkový 8m2, dvoulůžkový 12,6m2), vybavení pokoje (postel, skříň, koš na odpadky, zrcadlo nad umyvadlem se studenou vodou, ručník, mýdlo), na 10 lůžek bez sprchy – WC a koupelna na patře, přístupný telefon a trezor v objektu, recepce, společenské místnosti, snídaňový a jídelní servis, restaurace.

Kategorie Standard – ** – min. velikost 75% pokojů (jednolůžkový 8m2, dvoulůžkový 12,6m2), vybavení pokoje (jako *, navíc noční lampička, stůl, židle, nápojové sklo, otvírač lahví), na 10 lůžek bez sprchy – WC a koupelna na patře, přístupný telefon a trezor v objektu, recepce, společenské místnosti, snídaňový, jídelní a nápojový servis, restaurace.

Kategorie Komfort – *** – min. velikost 75% pokojů (jednolůžkový 9m2, dvoulůžkový 13m2), vybavení pokoje (jako **, navíc stolek na kufr, uzamykatelná skříň/zásuvka, noční lampička, 90% pokojů má WC a sprchu/vanu, froté ručník a froté osuška, osvětlení nad umyvadlem, odkládací prostor/polička, velké zrcadlo, předložka před umyvadlem nebo před sprchou/vanou, krytý odpadkový koš, 1 pohárek na osobu, hygienický pytlík, dopisní papír, psací potřeby, hotelová dokumentace, lžíce a kartáč/hadřík na obuv, kartáč na oděv, radio a TV, telefon), na 10 lůžek bez sprchy – WC a koupelna na patře, telefax, internet a trezor v objektu, recepce, společenské místnosti, snídaňový, jídelní a nápojový servis, restaurace.

Kategorie First Class – **** – min. velikost 75% pokojů (jednolůžkový 11,4m2, dvoulůžkový 13,3m2), vybavení pokoje (jako ***, navíc rezervní deka, lampa na čtení, trezor, celopostavové zrcadlo, 100% pokojů má koupelnu s WC, sprchou/vanou a umyvadlem, šampon, šití, papírové kapesníčky), telefax, internet a trezor v objektu, recepce, směnárna, společenské místnosti, snídaňový, jídelní a nápojový servis, bar, restaurace, praní a žehlení prádla hosta, bezhotovostní platba.

Kategorie Luxus – ***** – min. velikost 75% pokojů (jednolůžkový 15m2, dvoulůžkový 24m2), vybavení pokoje (jako ****, navíc sedací souprava, kadeřnický stolek, 2 umyvadla u dvoulůžkového pokoje, oddělené WC na 30% pokojů, župan, kosmetické zrcadlo, předložka před umyvadlem i před sprchou/vanou, fén), telefax, internet a trezor v objektu, recepce, směnárna, společenské místnosti, snídaňový, jídelní a nápojový servis, bar, 2 restaurace, praní a žehlení prádla hosta, možnost konferencí a banketů, bezhotovostní platba.

Fakultativní znaky, tj. body zvyšují kvalitu a komfort jednotlivých podniků a ty zaručují např. bezbariérové pokoje a přístupy, parkovací místa pro tělesně postižené, možnost přistavení dětské postýlky, klimatizace na pokoji či jiných přístupných místnostech v hotelu, garáže, výtah, satelitní/kabelový příjem na pokoji, zvukově utěsněná okna, pokoj pro nekuřáky, nekuřácké oddělení, čtenářský pokoj/pokoj na psaní, knihovna, vysoušeč rukou na WC, venkovní žaluzie apod.

Cestovní agentury

Www

České Casino Online

Kde najdete TOP ubytování v ČR i na Slovensku?

Náš magazín pro cestovatele Vám doporučuje katalog ubytování MegaUbytko.cz. Najdete zde luxusní hotely, rodinné penziony, apartmány i chaty a chalupy v celé České republice i na Slovensku. Rezervujte si komfortní a levné ubytování dle Vašich představ rychle a jednoduše z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.