Dovolená v ČR

Kam na dovolenou? Do Jindřichova Hradce!

Bloudíte prstem po mapě a nemůžete se rozhodnout kam na dovolenou? Abyste si ji užili plnými doušky, ještě nemusíte cestovat přes půl světa. Spoustu jedinečných zážitků si přivezete i z jižních Čech. Ať už si na dovolenou vyhradíte prodloužený víkend nebo celý týden, stoprocentně si ji užijete. Jižní Čechy nabízí neuvěřitelné množství míst, které byste neměli minout. K nejatraktivnějším místům patří Jindřichův Hradec, se kterým vás seznámíme v tomto článku.

Dominantou Jindřichova Hradce je vyhlášené historické centrum, které z jedné strany svírá řeka Nežárka a ze strany druhé rybník Vajgar. K hlavním lákadlům patří zámek a hrad, zámecký mlýn a v neposlední řadě dvě úzkorozchodné železnice či muzeum Jindřichohradecka.

Jindřichohradecký hrad a zámek je historický klenot se vším všudy. Renesanční Rondel, Černá věž, zahrada, arkády, hladomorna a černá kuchyně, kde údajně vařívala Bílá paní – všechny tyto aspekty z něj činí jedinečné místo, které se líbí dětem i dospělým. Skvělou volbou je noční strašidelná prohlídka.

K dalším historickým stavbám, které stojí za vidění, patří kostel Nanebevzetí Panny Marie. Zajímavostí je, že nárožím kostela prochází 15. poledník východní délky. Budete-li chtít, můžete si podle něj nastavit přesný středoevropský čas.

Jindřichův Hradec má bohatou betlémářskou tradici, o čemž se můžete shlédnutím Krýzových jesliček, které se nachází v Muzeu Jindřichohradecka. Podle Guinessovy knihy rekordů jde o největší lidový mechanický betlém na světě.

V Jindřichově Hradci toho uvidíte mnohem déle a zároveň získáte strategickou pozici na výlety do okolních měst. Rozhodnete-li se zde setrvat několik dní, bude se vám hodit útulné a přitom levné ubytování Jindřichův Hradec.

Ubytování v Jindřichově Hradci najdete například v penzionu Jaroš, který se nachází na okraji města. Nabízí komfortní apartmány, možnost rybolovu, koupání ve venkovním bazénu a hraní tenisu v jednokurtové hale.

Další informace o ubytování Jindřichův Hradec najdete na www.ubytovani-jaros.cz.

Cestovní agentury

Www

České Casino Online

Kde najdete TOP ubytování v ČR i na Slovensku?

Náš magazín pro cestovatele Vám doporučuje katalog ubytování MegaUbytko.cz. Najdete zde luxusní hotely, rodinné penziony, apartmány i chaty a chalupy v celé České republice i na Slovensku. Rezervujte si komfortní a levné ubytování dle Vašich představ rychle a jednoduše z pohodlí Vašeho obývacího pokoje.