Zaostřeno na Loket - skvělé místo (nejen) pro rodinnou dovolenou

Jestlipak víte, kde se nachází pozůstatek největšího meteoritu, který spadl na území současné České republiky? Vesmírný šutrák dostal jméno Purkrabí a vy si ho můžete prohlédnout v Přírodovědeckém muzeu ve Vídni. Respektive jeho větší kus. Menší část zůstala na hradě Lokti, který patří k oblíbeným turistickým destinacím. Takže proč vážit cestu až do Vídně, když meteorit uzříte i u nás? Goticko-románský hrad Loket navíc nabízí i jinou podívanou!

Loket i okolí stojí za pozornost

Loket byl založen v první polovině 13. století v místě, kde se nacházelo slovanské hradiště zvané starý Loket. Tyčí se nad řekou Ohří v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les a rozhodně stojí za prohlídku. V průběhu roku se zde konají různé kulturní akce a vždy se skvěle najíte ve stylovém prostředí hradní restaurace. Za zmínku však stojí také blízké okolí Lokte, kde se nachází spousta dalších turistických zajímavostí. Milovníci přírody jistě nepohrdnou výletem po naučné stezce do Karlových Varů. Cesta kolem Svatošských skal je poučná a zábavná pro celou rodinu. Co by kamenem dohodil je zmíněné lázeňské město Karlovy Vary, menší, ale neméně atraktivní Františkovy Lázně i poslední část známého lázeňského trojúhelníku – Mariánské lázně. Za zvážení stojí také výlet do Teplé, kde se nachází překrásný klášterní komplex ze 12. století.

Ubytujte se tam, kde se to líbili i Jamesi Bondovi

Loket je zkrátka ideální výchozí bod a vyplatí se zde strávit minimálně několik dní. Rozhodnete-li se zde zůstat, vyhledejte ubytování v Pensionu Ulrika přímo v historickém centru města. Prostorné dvoulůžkové pokoje nabízí nadstandardní vybavení za velmi výhodné ceny. Místní Genius Loci uhranul i štáb filmu James Bond – Casino Royale. Z oken pensionu byly pořízeny exkluzivní snímky a personál se osobně setkal s Danielem Craigem – hlavním představitelem „bondovky“. Další informace o ubytování a možnost online rezervace najdete na www.pensionulrika.cz.

Publikováno: 11. 03. 2016 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Adam Novotný