Jak si vybrat tu nejlepší dovolenou?

Už víte, kam letos vyrazíte na dovolenou anebo stále ještě váháte? Věříme, že toto rozhodování není vůbec jednoduché, protože nabídek je vskutku mnoho, ale pozor, doba dovolených je už za dveřmi, a to má své úskalí. Přílišné váhání může způsobit, že si necháte ujít to nejlepší, přehmátnete se nebo vás vaše vysněná dovolená bude stát zbytečně více peněz. Chcete vědět, kde a jak vybrat tu nejlepší dovolenou? Máme pro vás tip, jak toho dosáhnout.

Nejlepší dovolenou vám pomohou najít srovnávače zájezdů

V prvé řadě, při hledání zájezdu rozhodně nechoďte rovnou do cestovních kanceláří, ale využijte srovnávače zájezdů, jakým je kupříkladu NewTravel. Nakupování přímo v cestovkách se stává přežitkem, protože žádná cestovka vám nemůže nabídnout to, co srovnávače. Srovnání zájezdů vám dá skutečně tu nejlepší nabídku vytvořenou z vámi zadaných kritérií. Na rozdíl od běžných cestovních agentur srovnávače zájezdů porovnávají aktuální nabídky několika desítek cestovních kanceláří (může se tedy jednat o srovnávání stovek tisíc zájezdů), podle vámi zadaných požadavků do interaktivního formuláře (destinace, typ ubytování, druh dopravy, strava či třeba cena). Během několika málo chvil pak najdete ty nejlepší zájezdy bez potřeby procházení desítek rozsáhlých prezentací jednotlivých cestovních kanceláří.

Srovnání zájezdů vám pomůže s výběrem

Nabídku toho nejlepšího máte jako na dlani. Z takovéhoto výčtu si již snadno vyberete dovolenou svých snů. Ani potom však nemusíte nikam chodit. Stačí pouze pár prokliků a vybraná dovolená je vaše. A pozor, neplatíte tu žádné zbytečné poplatky zprostředkovateli, tak jako tomu je u kamenných cestovních kanceláří nebo agentur. Díky prokliku se dostanete přímo na dané stránky cestovní kanceláře, kde si zájezd přímo objednáte. V konečném výsledku vás takto vybraná dovolená vyjde mnohem levněji. I když vám srovnávače zájezdů usnadní vaše hledání a vybírání, stále platí, že doba dovolených je za dveřmi, a proto “Co můžete udělat dnes, neodkládejte na a zítřek”, protože zítra už může být pozdě.

Publikováno: 20. 05. 2015

Kategorie: Praktické rady

Autor: Jáchyma Marešová