Na výletě v Českém Krumlově: Co si nenechat ujít a kde se ubytovat?

O Českém Krumlově se nejčastěji hovoří jako o perle Jihočeského kraje. Jedno z nejkrásnějších českých měst je od roku 1992 na seznamu světového dědictví UNESCO a pokud jste s návštěvou otáleli, naplánujete si volný víkend a napravte to. V následujících řádcích vám prozradíme, kam se ve významném kulturním a historickém centru podívat a jde najdete stylové ubytování v Českém Krumlově.

Pestrá směsice kultury a památek

Kde jinde začít, než u kultury? Český Krumlov je pravidelným dějištěm známých festivalů a regionálních akcí. Bohatého kulturního života si však užijete i mimo termíny „speciálních“ akcí – po celý rok zde funguje Městské divadlo v Horní ulici či jedno z nejstarších a nejzachovalejších divadel na světě – Zámecké barokní divadlo. Za zmínku stojí také muzea – Muzeum tortury, Regionální muzeum v Českém Krumlově a muzeum Voskových figurín. Ve městě se nachází státní hrad a zámek Český Krumlov a romantická zákoutí ve středověkých uličkách kamenných měšťanských domů. A až se centra nabažíte, můžete vyrazit do přilehlého okolí, například do jedinečného zámku v Hluboké nad Vltavou či za přírodními krásami Jihočeského kraje.

Pension Rosa - příjemné ubytování v centru

Slíbili jsme vám tip na ubytování Český Krumlov. Přímo v centru, jen 5 minut chůze od náměstí, se nachází vyhlášený penzion Rosa. Jedná se o zrekonstruovanou historickou stavbu se 17 komfortními pokoji s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou vybavené televizí se satelitním přijímačem a všichni hosté mohou využívat volně dostupné wi-fi na recepci. Součástí ubytování Český Krumlov – pension Rosa je velké uzamykatelné parkoviště ve dvoře penzionu. Hotel je nekuřácký, přístup bezbariérový a ubytovat se lze i s domácím mazlíčkem. Další informace a aktuální ceník najdete na www.pension-rosa.cz.

Publikováno: 11. 02. 2016

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Adam Novotný