Hradec Králové - hotely

Hradec Králové leží na soutoku Labe a Orlice v Pardubické kotlině. Tahle metropole Královéhradeckého kraje má v současnosti něco kolem 95 000 obyvatel. Hradec Králové je od roku 1962 městskou památkovou rezervací. V jejím středu stojí nádherně cihlová gotická katedrála svatého Ducha, která pochází již z roku 1307. Dalšími památkami města jsou Bílá věž a raně barokní jezuitský kostel Nanebevzetí Panny Marie.

V Hradci Králové je hned několik kvalitních hotelů. Jedním z nich je nově zrekonstruovaný Hotel Alessandria, který se nachází v centru města Hradce Králové. Tříhvězdičkový Hotel Alessandria nabízí moderní ubytování. K dispozici jsou jednolůžkové i dvoulůžkové pokoje, apartmány i bezbariérový pokoj. Všechny hotelové pokoje jsou vybaveny vanou nebo sprchou, televizí se satelitem, telefonem a minibarem,. V pokojích je také možnost bezplatného připojení k internetu. Kapacita hotelu je celkem 230 lůžek. Součásti hotelu je rovněž příjemná restaurace.

Dalším skvělým hotelem je čtyřhvězdičkový Hotel Grand, který se nachází na pomezí historické a moderní části.Hotel je taktéž zcela zrekonstruován a nabízí špičkové služby. V komplexu hotelu je možno pořádat konference, kongresy, firemní semináře a obchodní setkání. Hotel taktéž poskytuje stravování. V hotelu je rovněž směnárna.

Třetím kvalitním hotelem je čtyřhvězdičkový EA Hotel Tereziánský dvůr, který sídlí na ulici Jana Koziny v klidné části města jen nedaleko od historického jádra Hradce Králové. Jedná se velice prostorný hotel v uzavřeném čtvercovém půdorysu. Hotel je vkusně spojen s historickou budovu Nálepkových kasáren z 18. století. Součásti hotelu je také moderní přístavba kongresového sálu s restaurací a hradeckého divadla Drak. Hotel má celkem 80 klimatizovaných pokojů s nádherným designem. 

Publikováno: 12. 09. 2011

Kategorie: Dovolená v ČR

Autor: Katka Urbancová